به نام خدا

 

 

 

 

مختصري درباره اين کتاب

 

 

هدف از تاليف اين کتاب راهنمايي و کمک به بيماراني است که دوران نقاهت را مي گذرانند، خانواده و ساير افراد در ارتباط با آنها هستند. تا بيماران بهتر تغذيه شوند و از غذا خوردن بيشتر لذت ببرند و در صورتي که بيماري يا درمان براي آنها مشکلاتي ايجاد نمايد بتوانند به رفع اين مشکل بپردازند و به درمان آنها کمک شود. زيرا بيماران براي مقابله با بيماري و تحمل روشهاي مختلف درمان مانند استفاده از داروها، اشعه درماني، شيمي درماني ، جراحي و غيره احتياج به تقويت جسمي و رواني دارند و در بسياري از موارد ثابت شده است که سوء تغذيه بيشتر از بيماري آزرده مي سازد و عواملي مانند تب، تهوع، استفراغ، بي اشتهايي و پرهيزهاي نادرست غذايي باعث مي گردد که بيماران نتوانند نيازهاي غذايي خود را تامين نمايند و ضعف حاصل از سوء تغذيه منجر به وخامت بيماري و طولاني شدن دوره درمان آنها مي گردد.

اين کتاب بر اساس تجربياتي که در تماس با بيماران به دست آمده و مصاحبه هايي که با افراد خانواده آنها انجام گرفته است و با توجه به اظهار نظر گروهي از، پرستاران فراهم آمده و نظزيات و ديدگاهها و باورهاي تخصصي پزشکان متخصص در رشته هاي مختلف پزشکي با آن همراه گرديده است.

در اين کتاب سعي شده فرهنگ و عادات غذايي مردم ايران در نظر گرفته شده شود و ضمن حفظ اصول علمي از بيان اصطلاحات پيچيده در آن خودداري گردد تا بتواند براي عموم قابل استفاده و مفيد باشد.

مخاطب اصلي ما در اين کتاب در بيشتر موارد، خود بيمار است، زيرا اعتقاد ما بر اين است که بيمار بايد با توجه به مشکلات احتمالي که با آن مواجه است شخصا براي رفع آنها اقدام نمايد، البته گاهي نيز پرستاران و يا اطرافيان بيمار مخاطب ما هستند چرا که آنها نيز لازم است براي کمک به بيمار خود به برخي مطالب توجه مخصوص داشته باشند. تا کاري را براي بيمار انجام دهند.

توجه به توصيه هاي اين کتاب به شما کمک مينمايد که چگونه به رفع مشکلات تغذيه اي خود و بيمارتان بپردازيد.

اين توصيه هاي به ظاهر ساده از نظر علمي داراي اهميت زيادي هستند کاربرد آنها به طور تجربي در بيماران نتايج مفيدي را نشان داده است.

 

 

 

 

 

 

مطالب مهمي که در اين کتاب مي خوانيد:

چرا تغذيه خوب براي بيمار اهميت دارد؟

تغذيه يک فرد بيمار با يک فرد سالم چه فرقي دارد؟

کالري چيست؟

آيا کالري که از غذا دريافت مي کنيم کافي است؟

چرا اکثر بيماران لاغر مي شوند؟

پروتئين چيست؟

آيا بيماران به پروتئين بيشتر نياز دارند؟

چگونه مي توان ويتامين ها و مواد معدني غذايي را افزايش داد؟

توصيه هاي کلي در مورد غذا خوردن

با انواع رژيم هاي غذايي بهتر آشنا شويم

آيا احساس نفخ مي کنيد؟

آيا در ناحيه قلب و معده خود احساس سوزش داريد؟

راهنمايي براي افزايش مقدار کالري در رژيم غذايي

جداول جانشين مواد غذايي

رژيم هاي غذايي بعد از عمل جراحي

درمان طبيعي زخم معده

تاثير تغذيه خوب در درمان بيماريها

نقش تغذيه در بيماريهاي عفوني

نقش تغذيه در بيماريهاي استخوان و مفاصل

رژيم غذايي در بيماران دچار نارسايي کليه

رژيم غذايي در بيماريهاي کيسه صفرا

نقش تغذيه در بيماران مبتلا به پارکينسون

تغذيه در بيماران دچار افزايش چربي خون

تغذيه در ديابت